Hakkımızda

Geçmişi 10 yılı bulan bir süre içinde birbirinden güzel, farklı ve etkili onlarca faaliyete imza atan paylaşım sitemiz klasikoto.org un  kurucuları ve yöneticileri Sayın Cihan Ceylan ve Serkan Okay ile İstanbul'daki değerli klasik otomobil sevdalısı dostlarımızla yapmış olduğumuz sohbetler ve toplantılarda bu birlikteliği klasik otomobil dünyasına yeni bir soluk kazandırmak adına bir dernek çatısı altında yürütmenin doğru bir karar olduğunu gördük. Bunun üzerine İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’ni  29 Mayıs 2009 tarihinde 18 kurucu üyeyle kurduk. İKOD, Türkiye’nin ikinci karma klasik otomobil kulübü.
İKOD’u kurarken ana hedeflerimiz klasik otomobil sevgisini yaşatmak, klasik otomobilleri tanıtmak ve yeni nesillere sevdirmekti. Bunun için İKOD olarak, otomobili olsun olmasın tüm klasik otomobil sevdalılarına ulaşmak için bu derneği herkesin kolaylıkla üye olabileceği bir dernek haline getirmeye çalışıyoruz. Kimbilir belki içindeki sevdayı henüz keşfetmemiş olanlara da ulaşabiliriz.


klasikoto.org'un kurucularından kısa bir değerlendirme:


“2000 yılında yüzlerce klasik otomobil tutkunu dostumuz yıllardır bu sevgiyi sadece çevreleriyle paylaşmanın burukluğunu yaşarken www.klasikoto.org sitesini kurduğumuzda bu kadar çok tutulan bir site olacağı aklımızdan geçmiyordu.  Herkesin bu sevgiyi paylaşma düşüncesine çözüm olduk. Büyüdük, dünya genelinde bugün 4000 civarında forum üyemiz bulunuyor. İşte bu noktadan hareket ederek düşündük ki Türkiye’deki Klasik Otomobil Camiasının artık herkesin kolayca üye olabileceği, dostlukların, paylaşımların her gün artacağı, üyelerinin her türlü faaliyet, öneri ve sorununu gerekli mercilere tek bir merkezden kurumsal olarak iletebileceği bir kuruluşu olmalıydı.”

İKOD yönetimi ilk resmi ziyaretini 10 Ekim 2009 tarihinde ulu önder Atatürk’e, Anıtkabir’e yaparak  Atatürk ilke ve devrimlerine, laik, demokratik cumhuriyete bağlılığını ve bu yolda ilerleyeceğini herkese göstermiştir...

Derneğimize Destek Veren Kuruluşlar

Tasarım & Programlama Nar Bilişim