Galeri Listesi

ÇOK YAŞA CUMHURİYET
ÇOK YAŞA CUMHURİYET - 2019
Galeriyi Göster
İKOD KASTAMONU İNEBOLU GEZİSİ - 23/26 AĞUSTOS 2019
Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadelede Çok Büyük Rolü Olan Kastamonu'ya ,Kıyafet ve Şapka Nutkunu İcra Ettiği, İstiklal Madalyalı İnebolu'ya Gelişlerinin 94.Yıl Dönümü Anısına... "Medeni ve beynelmilel kıyafet bizim için çok cevherli, milletimiz için layık bir kıyafettir. Onu iktisa edeceğiz. Ayakta iskarpin veya potin, bacakta pantolon, yelek, gömlek, kravat, yakalık, ceket ve bittabi bunların mütemmimi olmak üzere başta siperi şemsli serpuş. Bunu çok açık söylemek isterim; Bu Serpuşun İsmine Şapka Denir."
Galeriyi Göster
İKOD KIRKLARELİ GEZİSİ - 27 TEMMUZ 2019
İKOD KIRKLARELİ GEZİSİ - 27 TEMMUZ 2019
Galeriyi Göster
KLASİK ARAÇ FESTİVALİ İKOD STANDI
2.İstanbul Klasik Araç Festivali ve 10.Yaş Günümüz. Hep Birlikte Nice 10 Yıllara...
Galeriyi Göster
MİLLİ MÜCADELEMİZİN 100.YILI KUTLU OLSUN - 19 MAYIS 2019
1919’da başlayan milli mücadelemizin 100.yılında, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği(İKOD)olarak,bir döneme damgasını vurmuş 100 klasik araçla,tarihi Galata Köprüsü üzerinde konvoy oluşturduk.Daha sonra araçlarla Galata Köprüsü’nden, Dolmabahçe’ye doğru hareket ederek,Dolmabahçe Saat Kulesi altında İKOD Üyeleri olarak Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu gerçekleştirdik.Akabinde sahil yolunu takiben İstinye'de konvoyumuzu sona erdirdik.
Galeriyi Göster
ATİLA ANDİÇEN YAZA MERHABA BULUŞMASI
Her yıl gerçekleştirdiğimiz geleneksel Atila Andiçen Yaza Merhaba Buluşmamız
Galeriyi Göster
İKOD'UN RUMELİ ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİ
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) Olarak,Rumeli Üniversitesi Bünyesinde Yer Alan Klasik Araçlar Hobi Restorasyon Kulübü'nü Ziyaret Ettik...
Galeriyi Göster
CÜNEYT ARKIN İKOD'A KONUK OLDU
Türk Sinemasının usta ismi Cüneyt Arkın, yüzlerce avantür filmde dövüştüğü kötü adamlarla yıllar sonra bir araya geldi. Etkinlikte, araç kovalama sahneleri, efsane oyuncularla yaklaşık yarım asır sonra tekrar canlandırılarak, Arkın’ın filmlerinde kullandığı araçlar sergilendi. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), dört yüz civarında sinema filminde, kimi zaman yakışıklı romantik jön, kimi zaman Kara Murat, kimi zaman Malkoçoğlu gibi rollere bürünen Cüneyt Arkın'ı Yeşilçam’ın kötü adamlarıyla buluşturmak için bir etkinlik düzenledi. Arkın, 'Onlar olmasaydı bizler de olamazdık' diyerek sevgisini her fırsatta ifade ettiği bir döneme damgasını vuran Hikmet Taşdemir, İhsan Gedik, Çetin Başaran, Kadir Kök, Sönmez Yıkılmaz gibi Yeşilçam’ın kötü adamlarıyla yaklaşık yarım asır sonra bir araya geldi.İKOD tarafından hazırlanan Yeşilçam’a Emek Plaketlerini de oyunculara Cüneyt Arkın takdim etti. Oyuncular ise, Arkın’ın çok büyük bir oyuncu olduğunu ve emekten yana olduğunu belirterek, kendilerini unutmamasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Etkinlikte konuşma yapan Arkın, "Kötü karakterler olmasaydı biz bir hiçtik" diyerek bir kez daha onlara teşekkür etti.Etkinlikte, araç kovalama sahneleri, efsane oyuncularla yaklaşık yarım asır sonra tekrar canlandırılarak, Arkın’ın filmlerinde kullandığı araçlar sergilendi. 1977 yılında çekilen İstasyon adlı filmde Gırgır Ali rolünde kullandığı otomobili ve asayişi bozan mafya çeteleriyle komiser Tahsin rolünde mücadele ederken kullandığı polis araçlarını ve 60’lı yıllarda kendisine ait olan otomobilini gören Arkın büyük mutluluk yaşadı. İKOD, Arkın’a daha önce filmde polis karakterini canlandırırken kullandığı otomobillerden birinin maketini hediye etti.
Galeriyi Göster
İlk
Önceki
Sayfa 1/ 12
Sonraki
Son

Derneğimize Destek Veren Kuruluşlar

Tasarım & Programlama Nar Bilişim